دپارتمان فنی

دفتر فنی شرکت رکن سازه، با در اختیار داشتن مهندسین مجرب و توانا و با بکار گیری نرم افزار Tekla نقشه های Shop (نقشه ساخت) را تهیه و جهت ساخت در اختیار گروه تولید کارخانه قرار می دهد. از قابلیت های این نرم افزار مجهز بودن به سیستم Nesting جهت طراحی برش متریال با حداقل ضایعات ممکن می باشد.

یکی از چالش های پیش روی مدیران مجموعه های تولیدی سازه فلزی، کنترل و نظارت بر فرایند های پیچیده تولید است. فرآیند هایی که اگر به خوبی مدیریت نشوند می تواند باعث کاهش قدرت رقابتی و افزایش تصاعدی هزینه های تولید، انبار داری و در نهایت زیان به مجموعه تولیدی گردد. لذا وجود سیستم های نظارتی بر فرایند تولید می تواند به مدیران در جهت تصمیم گیری بهتر یاری رساند. از این جهت این شرکت با تهیه و ساخت نرم افزار Stru. PCS که برای اولین بار در ایران توسط مهندسین دفتر فنی کارخانه رکن سازه طراحی و اجرا شده است، اقدام به کنترل تمامی فرایند های ساخت و نصب و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع نموده است، که به وسیله آن برنامه های ساخت پیش بینی شده ، دستورات جهت اجرای آنها صادر،  و اطلاعات در رابطه با کنترل ساخت و انطباق با برنامه تولید جمع آوری و ثبت میگردد. این نرم افزار قابلیت تخمین و کنترل متریال را داشته و انواع گزارشات مورد نیاز مدیریت به صورت آنلاین ارائه می نماید.

مهندسین این شرکت نرم افزار Stru. PCS  را به صورت یک کتاب تهیه نموده اند  تا مورد استفاده کاربران و مدیران در زمینه کنترل تولید سازه های فولادی قرار گیرد. همچنین شرکت رکن سازه با خرید نرم افزار MIS از کشور انگلستان در جهت هر چه بهتر شدن کنترل سیستم های اطلاعاتی تلاش می نماید.