دپارتمان تولید

فرآیند تولید سازه های فلزی با بالاترین دقت در دفتر فنی مجموعه آغاز می­شود. دفتر فنی شرکت رکن سازه، با در اختیار داشتن مهندسین مجرب و توانا و با به کارگیری نرم افزار Tekla نقشه‌هایShop  (نقشه ساخت) را تهیه و بعد از بررسی نقشه‌های اصلی و نقشه‌های کارگاهی طبق روند نمای مربوطه، جهت ساخت در اختیار گروه تولید کارخانه قرار می‌دهد. از قابلیت‌های این نرم افزار مجهز بودن به سیستم Nesting جهت طراحی برش متریال با حداقل ضایعات ممکن می‌باشد.

یکی از چالش‌های پیش روی مدیران مجموعه‌های تولیدی سازه فلزی، کنترل و نظارت بر فرآیندهای پیچیده تولید است. فرآیندهایی که اگر به خوبی مدیریت نشوند می‌تواند باعث کاهش قدرت رقابتی و افزایش تصاعدی هزینه‌های تولید، انبارداری و در نهایت زیان به مجموعه تولیدی گردد. لذا وجود سیستم‌های نظارتی بر فرآیند تولید می‌تواند در جهت تصمیم‌گیری بهتر به مدیران یاری رساند. از این جهت این شرکت با تهیه و ساخت نرم افزار Stru.PCS که برای اولین با در ایران توسط مهندسین دفتر فنی کارخانه رکن سازه طراحی و اجرا شده است، اقدام به کنترل تمامی فرآیندهای ساخت و نصب و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع نموده است که به وسیله آن برنامه‌های ساخت پیش بینی شده، دستورات جهت اجرای آن‌ها صادر و اطلاعات در رابطه با کنترل ساخت و انطباق با برنامه تولید جمع‌آوری و ثبت می‌گردد. این نرم افزار قابلیت تخمین و کنترل متریال را داشته و انواع گزارشات مورد نیاز مدیریت را به صورت آنلاین ارائه می‌نماید.

مهندسین این شرکت نرم افزار Stru.PCS را به صورت یک کتاب تهیه نموده‌اند تا در زمنیه کنترل تولید سازه‌های فولادی، مورد استفاده کاربران و مدیران قرار گیرد. همچنین شرکت رکن سازه با خرید نرم افزار MIS از کشور انگلستان در جهت هرچه بهتر شدن کنترل سیستم‌های اطلاعاتی تلاش می‌نماید.

پس از اجرای دقیق مراحل طراحی، فرآیند تولید توسط نیروهای زبده و تجهیزات بی نقص کارخانجات آغاز می گردد.

از مزیت های فرآیند تولید کارخانجات تولید اسکلت فلزی ساختمانی رکن سازه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از میکس گاز آرگون و دی اکسید کربن که منجر به کیفیت بالای جوش، کاهش پاشش و ظاهر مناسب جوش شده و از آنجاییکه به صورت لوله کشی در سالن ها توزیع می شود مانع افت فشار خواهد شد.
  • قابلیت مشاهده روند پیشرفت تولید یک پروژه توسط کارفرما از راه دور
  • عدم وجود دپو مواد اولیه و درنتیجه کاهش امکان آسیب مواد اولیه به دلیل قابلیت تناژ بالای تولید
  • آموزش ماهانه به نیروها به منظور به روز رسانی دانش تولید مجموعه
  • کالیبره بودن مستمر دستگاه ها و نظارت دپارتمان کنترل کیفیت بر روی روند تولید علاوه بر محصول نهایی
  • جایگزین کردن ماسه سیلیس و ساچمه های آهنی با مسباره جهت رعایت اصول حفاظت از محیط زیست